Festival osnovnih škola općine Centar Sarajevo

6. maja 2019. naša škola je učestvovala na još jednom festivalu osnovnih škola Općine Centar, povodom obilježavanja manifestacije “Dani Općine Centar Sarajevo” na kojem je učestvovalo deset škola. Festival se održavao u Domu mladih, i počeo je u 13:00h.

JU OŠ „Silvije Strahimir Kranjčević“ Sarajevo istakla je sljedeće aktivnosti:

– Prezentacije COOR projekta (zaštita okoliša) – Dušanka Ivanković i Azra Jasika.
– Izložba likovnih radova viših razreda – Mensuda Kadribegović.
– Lik i djelo Kranjčevića – Amra Efendić

U revijalnom dijelu, naša škola se predstavila kompozicijom “Himna SSK”, koju je izveo hor škole u pratnji nastavnice Alme Šuman, plesom učenika produženog boravka sa pedagogicom Svjetlanom Stanišić, kao i plesnom tačkom učenika viših razreda koje je pripremala nastavnica Amna Kovač.