TAKMIČENJA

DRŽAVNI PRVACI!!!

Na 10. Državnom takmičenju „Misli mine“ održanom u Mostaru 7.6.2019.g. ekipa JU OŠ „Silvije Strahimir Kranjčević“ u sastavu Naida Bašić, Selina Bošnjaković i Lamija Redžić osvojila je PRVO MJESTO. Čestitamo učenicima i nastavnici historije Ameli Bajrić.

Kantonalno takmičenje – Engleski jezik

Iman Kazazic je osvojila 12.mjesto sa 91/100 bodova na Kantonalnom takmičenju iz engleskog jezika od ukupno 67 učesnika.
Čestitamo učenici i nastavnici Edisi Gerin.

Odbojkaši na trećem mjestu

17.04.2019.g. Muška odbojkaška ekipa naše škole učestvovala je na turniru, na kojem su zauzeli 3. mjesto u grupi A. Čestitamo učenicima i nastavnici Amni Kovač.

Bronzana ekipa

Na 20. smotri naučno-tehničkog i sportsko-tehničkog stvaralaštva mladih općine Centar, ekipa naše škole osvojila je ZLATNI TOČAK TEHNIKE, u disciplini: PRAKTIČAN RAD. Učenica Amna Glamoč, osvojila je PRVO MJESTO (Test iz nastave za IX razred), a učenica Farah Glamoč, drugo mjesto (Test iz nastave za V razred). Ukupni plasman, ekipa naše škole osvojila je TREĆE MJESTO. Čestitamo učenicima i nastavnici Amini Kamarić.

Ahmedov likovni rad u Japanu

Na VI takmičenju slikanja “Festival” Japanske trešnje, u organizaciji IPIL-IPIL NO KAI, na kojem su učestvovali učenici iz cijele BiH, naš učenik Ahmed Hajdari, nagrađen je za svoj rad, koji će biti izložen na izložbi u Japanu. Čestitamo Nastavnici Mensudi Kadribegović i učeniku Ahmedu.

PRVO mjesto za himnu naše škole

11.04.2019.g. održano je Kantonalno takmičenje osnovaca u pjevanju. Naša škola je izvedbom “Himna SSK” zauzela PRVO mjesto. Čestitamo nastavnici Almi Šuman i učenicima.

13.3.2019. godine u JU Centar kulture i mladih održano je takmičenje učenika osnovnih škola sa područja općine Centar Sarajevo iz oblasti hor/zbor uz instrumentalnu pratnju. Od ukupno 5 osnovnih škola koje su se prijavile, naša škola je osvojila prvu nagradu uz novčani iznos od 300 KM. Učestvovali su učenici svih razreda (od I-IX).

Za našu školu nasupali su sljedeći učenici: Laura Šljivić, Dalia Paćuka, Tajra Paćuka, Allegra Bajrović, Hanadi Šuman, Esma Deljkić, Muhammed Fazlić, Nejra Alibegović, Emina Sadović, Hanan Halibašić, Tarik Hadžić, Naida Bašić, Selina Bošnjaković, Emana Gušić, Emina Hajdari, Davud Bajraktarević, Emna Kazazić, Sajra Mirković, Ajla Subašić, Farah Glamoč, Nasiha Hasanović, Melisa Jamaković, Jasmina Kadić, Ilma Lošić, Una Podić, Nejra Sadiki, Zara Vatrenjak, Lamija Hirkić, Emina Sabljaković, Zejneb Šimić, Sarah Čolić, Lamija Hamamdžić, Ahmed Ademi, Džana Biogradlić, Ilma Bunić, Kamelia Hadžijusufović, Faris Mustafić, Edi Palaska, Svjetlana-Lana Puškarević

Još jednom pohvala i čestitke za učenike, članove hora i instrumentalne pratnje, kao i nastavnicu Almu Šuman.

Predstavili su se himnom naše škole.

HIMNA SSK

Naša škola sretna škola,

ljepotu širi znanje daje,

sve što smo u školi stekli

c’jelog života će da traje.

Ref:

I ova pjesma, neka zapjeva

o tebi školo, naša najdraža

veselimo se,

svakom novom danu sa tobom.

Sa mnogo ljubavi ti pjevamo

i od srca sreću želimo

oduvjek si bila najbolja, naša SSK.

Uspomene i drugarstva,

dobrotu, ljubav, snagu stvara.

Generacije je dala,

mnoge naša škola mala.

Ref: I ova pjesma….

Muzika: Mensura Bajraktarević
Tekst: Vezira Mrehić
Aranžman: Nihad Krečo

MATEMATIKA

Na Općinskom takmičenju iz matematike naša škola se može pohvaliti sljedećim rezultatima:

VII razred – 5. mjesto
VIII razred – 6. mjesto
IX razred – 4. mjesto

Našu ekipu je pripremala nastavnica matematike Suada Medošević, kojoj se ovim putem zahvaljujemo i čestitamo na rezultatima.
A ovo je kompletna ekipa koja je predstavljala našu školu.

Čestitke nastavnici i učenicima!

FIZIKA

Na Općinskom takmičenju iz Fizike, naša škola je zauzela 8. mjesto. Čestitamo nastavnici fizike Lejli i učenicima!

ECO takmičenje!

U organizaciji FACE TV-a, održano je ECO KIDS takmičenje u kojem je učestvovala naša škola i zauzela 3. mjesto!

Čestitamo učenicima!

PAZI MINE!

Općinsko takmičenje – 1. mjesto

Kantonalno takmičenje – 1. mjesto

Crveni križ Kantona Sarajevo u okviru programa «Upozoravanje na opasnost od mina» 17.11.2018.g.. godine /subota/ u JU OŠ “Malta” Sarajevo, realizovao je 22. Kantonalno takmičenje ekipa osnovnih škola Kantona Sarajevo. Suorganizator ovog takmičenja je Ministarstvo za obrazovanje, nauku i mlade Kantona Sarajevo/Prosvjetno pedagoški zavod Kantona Sarajevo.

Ovom takmičenju prethodila su Općinska takmičenja, a pobjedničke ekipe sa ovih takmičenja predstavljale su Općinu/školu na Kantonalnom takmičenju. Tročlanu ekipu su činili učenici VII razreda iz sljedećih škola: JU OŠ “Saburina” (Stari Grad), JU OŠ “Silvije Strahimir Kranjčević” (Centar), JU OŠ “Čengić Vila I” (Novo Sarajevo), JU OŠ “Behaudin Selmanović” (Novi Grad), JU Druga osnovna škola (Ilidža), JU OŠ “Zaim Kolar” (Trnovo), JU OŠ “Hašim Spahić” (Ilijaš) i JU OŠ “Zajko Delić” (Vogošća).

1. mjesto – ekipa JU OŠ “Silvije Strahimir Kranjčević ”

Ekipa u sastavu: Redžić Lamija, Bašić Naida, Bošnjaković Selina i Emina Džemidžić.

Učenike priprema nastavnica historije: Amela Bajrić

Federalno takmičenje – 1. mjesto

U Sportskoj dvorani Gornji Vakuf – Uskoplje, 08. 12. 2018. godine održano je 20. Federalno takmičenje iz programa “Upozoravanje na opasnost od mina”. Ekipa JU OŠ “Silvije Strahimir Krančević” (Općina Centar), u sastavu Lamija Redžić, Naida Bašić i Selina Bošnjaković, u pratnji nastavnice Amele Bajrić, predstavljala je Kanton Sarajevo na ovom takmičenju i osvojila prvo mjesto.

Čestitke učenicama i nastavnici 🙂