TAKMIČENJA

MATEMATIKA

Na Općinskom takmičenju iz matematike naša škola se može pohvaliti sljedećim rezultatima:

VII razred – 5. mjesto
VIII razred – 6. mjesto
IX razred – 4. mjesto

Našu ekipu je pripremala nastavnica matematike Suada Medošević, kojoj se ovim putem zahvaljujemo i čestitamo na rezultatima.
A ovo je kompletna ekipa koja je predstavljala našu školu.

Čestitke nastavnici i učenicima!

FIZIKA

Na Općinskom takmičenju iz Fizike, naša škola je zauzela 8. mjesto. Čestitamo nastavnici fizike Lejli i učenicima!

ECO takmičenje!

U organizaciji FACE TV-a, održano je ECO KIDS takmičenje u kojem je učestvovala naša škola i zauzela 3. mjesto!

Čestitamo učenicima!

PAZI MINE!

Općinsko takmičenje – 1. mjesto

Kantonalno takmičenje – 1. mjesto

Crveni križ Kantona Sarajevo u okviru programa «Upozoravanje na opasnost od mina» 17.11.2018.g.. godine /subota/ u JU OŠ “Malta” Sarajevo, realizovao je 22. Kantonalno takmičenje ekipa osnovnih škola Kantona Sarajevo. Suorganizator ovog takmičenja je Ministarstvo za obrazovanje, nauku i mlade Kantona Sarajevo/Prosvjetno pedagoški zavod Kantona Sarajevo.

Ovom takmičenju prethodila su Općinska takmičenja, a pobjedničke ekipe sa ovih takmičenja predstavljale su Općinu/školu na Kantonalnom takmičenju. Tročlanu ekipu su činili učenici VII razreda iz sljedećih škola: JU OŠ “Saburina” (Stari Grad), JU OŠ “Silvije Strahimir Kranjčević” (Centar), JU OŠ “Čengić Vila I” (Novo Sarajevo), JU OŠ “Behaudin Selmanović” (Novi Grad), JU Druga osnovna škola (Ilidža), JU OŠ “Zaim Kolar” (Trnovo), JU OŠ “Hašim Spahić” (Ilijaš) i JU OŠ “Zajko Delić” (Vogošća).

1. mjesto – ekipa JU OŠ “Silvije Strahimir Kranjčević ”

Ekipa u sastavu: Redžić Lamija, Bašić Naida, Bošnjaković Selina i Emina Džemidžić.

Učenike priprema nastavnica historije: Amela Bajrić

Federalno takmičenje – 1. mjesto

U Sportskoj dvorani Gornji Vakuf – Uskoplje, 08. 12. 2018. godine održano je 20. Federalno takmičenje iz programa “Upozoravanje na opasnost od mina”. Ekipa JU OŠ “Silvije Strahimir Krančević” (Općina Centar), u sastavu Lamija Redžić, Naida Bašić i Selina Bošnjaković, u pratnji nastavnice Amele Bajrić, predstavljala je Kanton Sarajevo na ovom takmičenju i osvojila prvo mjesto.

Čestitke učenicama i nastavnici 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *