TAKMIČENJA

četvrtak 19.05.2022. godine od 11.00 sati u Osnovnoj školi „Šip“ održano je takmičenje u govornom pikadu za učenike šestog razreda osnovnih škola, u realizaciji Sportskog društva slijepih i slabovidnih lica Kantona Sarajevo.

Našu školu predstavljali su Kočo Teo i Inajetović Inman-Deniz, učenici šestog razreda.
Osvojili su sedmo mjesto, a pehare i medalje dodijelili su predstavnici Općine na čelu sa Općinskim načelnikom te predstavnici Sportskog društva slijepih i slabovidnih lica KS.

________________________________________________________________________________________________________________

11.5. je održano kvalifikaciono takmičenje iz saobraćaja . Našu školu predstavili su Hanadi, Aiša, Muhammed i Ahmed.

________________________________________________________________________________________________________________

Kantonalno takmičenje iz engleskog jezika

Kantonalno takmičenje iz engleskog jezika održano je 27.4.2022. godine u prostorijama škole “Grbavica I”. U takmičenju su učestvovali učenici devetog razreda iz 66 škola sa područja Kantona Sarajevo. Našu školu predstavljao je učenik Abduselam Omeragić.
Abduselam je pokazao izvrsno znanje i sa 91 bodom zauzeo odlično šesto mjesto.
Radujemo se njegovom uspjehu. Iskrene čestitke.

6.5.2022.godine

________________________________________________________________________________________________________________

Kantonalno takmičenje iz BHS-a

Na kantonalnom takmičenju iz Bosanskog jezika i književnosti, Hrvatskog jezika i književnosti, Srpskog jezika i književnosti učenici iz naše škole ostvaruju zapažene rezultete.

U kategoriji sedmih razreda, učenici su pisali rad na temu: “NA KRILIMA ZNANJA”, a istakli su se učenica Hanan Halilbašić koja je osvojila 4. mjesto i Nedim Kaan Ucoglan se plasirao na 12. mjesto.

Tema za najbolji literarni rad u osmom razredu bila je: “GRANICE MOG JEZIKA – GRANICE MOG SVIJETA”, a našu školu su predstavile Naida Bakšić koja je zaslužila 7. mjesto i Emina Đozić 9. mjesto.

________________________________________________________________________________________________________________

Škola streljaštva

Udruženje Streljački klub Sarajevo je dana 6.5.2022. godine realizovalo “školu streljaštva” za učenike osnovnih škola. Obuku su prošli učenici osmog razreda, Zara Vatrenjak i Kemal Grabus, svi učesnici su dobili diplome, a najuspješniji polaznici i medalje.
Zara Vatrenjak pokazala se kao jako vješta i osvojila je 3. mjesto

________________________________________________________________________________________________________________

Drugo mjesto u disciplini praktičnog rada

26.4. u školi Hasan Kaimija je održano Općinsko takmičenje iz Osnova tehnike i Tehničke kulture.

Ekipu naše škole činili su Esma Deljkić, Emin Cepić, Ena Hadžagić, Farah Glamoč i Ahmed Hajdari.

Ekipa naše škole je osvojila 2.mjesto u disciplini praktičnog rada koji se radio na samom takmičenju.
Ukupan ekipni plasman je 6. mjesto

________________________________________________________________________________________________________________

Treće mjesto na takmičenju iz oblasti vokalno-instrumentalne muzike

Na Reviji kulturno-umjetničkog stvaralaštva učenika sa područja Općine Centar iz oblasti vokalno-insrtumentalne muzike, naši učenici su uz pratnju orkrestra i nastavnice Alme Šuman, sa pjesmom “Believer” osvojili treće mjesto.

________________________________________________________________________________________________________________

Takmičenje iz poznavanja geografije

Dana 16.3.2022. godine u JU OŠ „Mehmed-beg Kapetanović Ljubušak“ održano je Općinsko takmičenje iz poznavanja geografije za učenike IX razreda.

Našu školu predstavljali su Adna Ušćuplić, Narda Kurtović i Tarik Hadžić. Učenici su vrijedno radili i ekipno OSVOJILI DRUGO MJESTO.

Po broju osvojenih poena Tarik Hadžić je izborio plasman na Kantonalno takmičenje koje je održano 30.3.2022. godine u Richmond Park International Secondary School Sarajevo i dostojno predstavljao našu školu.

Učenike je pripremao nastavnik geografije prof. Dževad Džafić

________________________________________________________________________________________________________________

Kantonalno takmičenje iz matematike

17.03.2022. je održano Kantonalno takmičenje iz matematike. Našu školu su predstavljale dvije učenice, Farah Glamoč i Nađa Pojskić, uz pratnju nastavnice matematike Suade Medošević koja ih je pripremala za takmičenja i pedagoginje škole Azre Jasike. Učenica Farah Glamoč je osvojila 13.mjesto u kategoriji osmih razreda, a učenica Nađa Pojskić je osvojila 17.mjesto u kategoriji sedmih razreda. Čestitke učenicama i nastavnici.

22.3.2022. godine

________________________________________________________________________________________________________________

Nagrađeni najbolji učenici na općinskim takmičenjima

U posljednjem periodu održana su Općinska takmičenja iz matemtike i informatike, na kojim su učešće imali i naši učenici.
Općinsko takmičenje iz matematike održano je u prostorijama Osnovne škole “Isak Samokovlija” 3.3.2022. godine. Takmičili su se učenici sedmih, osmih i devetih razreda iz osnovnih škola sa područja općine Centar u pojedinačnoj i ekipnoj konkurenciji.

U pojedinačnoj konkurenciji učenika sedmih razreda, naša učenica Nađa Pojskić ostvarila je treće mjesto. Među učenicima osmih razreda istakla se i Farah Glamoč koja je ovom prilikom osvojila peto mjesto.

Kada je u pitanju takmičenje iz Informatike, učenici OŠ “Silvije Strahimir Kranjčević” također su ostvarili zavidan rezultat.

Takmičenje iz informatike održano je u prostorijama OŠ “”Safvet-beg Bašagić”, na kojem su učestvovali učenici osnovnih škola sa područja općine Centar.

Takmičenje je bilo ekipnog karaktera, a na treće mjesto su se plasirali učenici Nejla Bošnjaković, Roman Malik Hadžibulić i Hana Tahmiščija iz OŠ “Silvije Strahimir Kranjčević”.

Najboljim učenicima i najuspješnijim školama dodijeljene su diplome.

Ovom prilikom od srca čestitamo našim učenicima na ostvarenim rezultatima.

14.03.2022. godine

________________________________________________________________________________________________________________

PONOVO OPĆINSKI PRVACI!

Prvo mjesto je osvojila ekipa JU OŠ „Silvije Strahimir Kranjčević“

U petak 08.11. 2019. godine u JU OŠ “Nafija Sarajlić” održano je 23. takmičenje osnovnih škola općine Centar Sarajevo iz programa „Upozoravanje na opasnost od mina“. Ekipa JU OŠ „Silvije Strahimir Kranjčević, Kurtović Narda, Miheljić Angela i Uščuplić Adna, osvojila je prvo mjesto.

Na ovom, 23. po redu Općinskom takmičenju, učešće su uzeli učenici sedmih razreda iz devet osnovnih škola iz Centra: „Hasan Kaimija“, „Vladislav Skarić“,  „Alija Nametak“, „Isak Samokovlija“, „Mehmed-beg Kapetanović Ljubušak“, „Musa Ćazim Ćatić“, „Silvije Strahimir Kranjčević“, „Hasan Kikić“, te učenici iz škole domaćina „Nafija Sarajlić“.

Čestitamo učenicima i nastavnici AMeli Bajrić!

REZULTATI UČENIKA NA ATLETSKOM KUPU 11.10.2019.g       

 

Plasman na općini Centar: 

 UČENICE                                                                                                    UČENICI: 

 

60m:      Saira Mirković     3. mjesto                                60m:  Aiman Šemdin     9.mjesto 

              Zara Vatrenjak     5. mjesto                                                             Kemal    Grabus   11.mjest 

                                                                                                 

300m;  Mubera Đonlagić    7.mjesto                                 300m: Imran Efendić    9.mjesto 

                      Zejneb Šemić           9.mjesto                                            Kerim Talović   11.mjesto 

 

600m : Esma Šabić      5.mjesto                                  1000m:   Ammar Pašanović  3.mjesto 

            Berna Babić     9.mjesto 

Kugla:   Ajra Džihanić    2.mjesto                                 Kugla:  Namik Kurić        6. mjesto 

                                                                                                                             Kemal Zaćiragić   9. mjesto 

 

Dalj:   Lamija Hirkić   4.mjesto                                           Dalj:  Amar Kurtalić      5.mjesto 

           Emana Gušić    6.mjesto                                                     Timur Pašalić      10.mjesto 

 

Štafeta:  4.mjesto                                                       Štafeta:  4. mjesto 

4x100m:  Saira Mirković                                                    4x100m:     Aiman Šemdin   

                          Zara Vatrenjak                                                                             Kemal Grabus  

                             Farah Glamoč                                                                            Ahmed Hajdari   

                              Emna Kazazić                                                                          Zukić Imran        

 

    

 

Ekipno škola Silvije Strahimir Kranjčević zauzela 6. mjesto na općini Centar 

 

DRŽAVNI PRVACI!!!

Na 10. Državnom takmičenju „Misli mine“ održanom u Mostaru 7.6.2019.g. ekipa JU OŠ „Silvije Strahimir Kranjčević“ u sastavu Naida Bašić, Selina Bošnjaković i Lamija Redžić osvojila je PRVO MJESTO. Čestitamo učenicima i nastavnici historije Ameli Bajrić.

Kantonalno takmičenje – Engleski jezik

Iman Kazazic je osvojila 12.mjesto sa 91/100 bodova na Kantonalnom takmičenju iz engleskog jezika od ukupno 67 učesnika.
Čestitamo učenici i nastavnici Edisi Gerin.

Odbojkaši na trećem mjestu

17.04.2019.g. Muška odbojkaška ekipa naše škole učestvovala je na turniru, na kojem su zauzeli 3. mjesto u grupi A. Čestitamo učenicima i nastavnici Amni Kovač.

Bronzana ekipa

Na 20. smotri naučno-tehničkog i sportsko-tehničkog stvaralaštva mladih općine Centar, ekipa naše škole osvojila je ZLATNI TOČAK TEHNIKE, u disciplini: PRAKTIČAN RAD. Učenica Amna Glamoč, osvojila je PRVO MJESTO (Test iz nastave za IX razred), a učenica Farah Glamoč, drugo mjesto (Test iz nastave za V razred). Ukupni plasman, ekipa naše škole osvojila je TREĆE MJESTO. Čestitamo učenicima i nastavnici Amini Kamarić.

Ahmedov likovni rad u Japanu

Na VI takmičenju slikanja “Festival” Japanske trešnje, u organizaciji IPIL-IPIL NO KAI, na kojem su učestvovali učenici iz cijele BiH, naš učenik Ahmed Hajdari, nagrađen je za svoj rad, koji će biti izložen na izložbi u Japanu. Čestitamo Nastavnici Mensudi Kadribegović i učeniku Ahmedu.

PRVO mjesto za himnu naše škole

11.04.2019.g. održano je Kantonalno takmičenje osnovaca u pjevanju. Naša škola je izvedbom “Himna SSK” zauzela PRVO mjesto. Čestitamo nastavnici Almi Šuman i učenicima.

13.3.2019. godine u JU Centar kulture i mladih održano je takmičenje učenika osnovnih škola sa područja općine Centar Sarajevo iz oblasti hor/zbor uz instrumentalnu pratnju. Od ukupno 5 osnovnih škola koje su se prijavile, naša škola je osvojila prvu nagradu uz novčani iznos od 300 KM. Učestvovali su učenici svih razreda (od I-IX).

Za našu školu nasupali su sljedeći učenici: Laura Šljivić, Dalia Paćuka, Tajra Paćuka, Allegra Bajrović, Hanadi Šuman, Esma Deljkić, Muhammed Fazlić, Nejra Alibegović, Emina Sadović, Hanan Halibašić, Tarik Hadžić, Naida Bašić, Selina Bošnjaković, Emana Gušić, Emina Hajdari, Davud Bajraktarević, Emna Kazazić, Sajra Mirković, Ajla Subašić, Farah Glamoč, Nasiha Hasanović, Melisa Jamaković, Jasmina Kadić, Ilma Lošić, Una Podić, Nejra Sadiki, Zara Vatrenjak, Lamija Hirkić, Emina Sabljaković, Zejneb Šimić, Sarah Čolić, Lamija Hamamdžić, Ahmed Ademi, Džana Biogradlić, Ilma Bunić, Kamelia Hadžijusufović, Faris Mustafić, Edi Palaska, Svjetlana-Lana Puškarević

Još jednom pohvala i čestitke za učenike, članove hora i instrumentalne pratnje, kao i nastavnicu Almu Šuman.

Predstavili su se himnom naše škole.

HIMNA SSK

Naša škola sretna škola,

ljepotu širi znanje daje,

sve što smo u školi stekli

c’jelog života će da traje.

Ref:

I ova pjesma, neka zapjeva

o tebi školo, naša najdraža

veselimo se,

svakom novom danu sa tobom.

Sa mnogo ljubavi ti pjevamo

i od srca sreću želimo

oduvjek si bila najbolja, naša SSK.

Uspomene i drugarstva,

dobrotu, ljubav, snagu stvara.

Generacije je dala,

mnoge naša škola mala.

Ref: I ova pjesma….

Muzika: Mensura Bajraktarević
Tekst: Vezira Mrehić
Aranžman: Nihad Krečo

 

MATEMATIKA

Na Općinskom takmičenju iz matematike naša škola se može pohvaliti sljedećim rezultatima:

VII razred – 5. mjesto
VIII razred – 6. mjesto
IX razred – 4. mjesto

Našu ekipu je pripremala nastavnica matematike Suada Medošević, kojoj se ovim putem zahvaljujemo i čestitamo na rezultatima.
A ovo je kompletna ekipa koja je predstavljala našu školu.

Čestitke nastavnici i učenicima!

FIZIKA

Na Općinskom takmičenju iz Fizike, naša škola je zauzela 8. mjesto. Čestitamo nastavnici fizike Lejli i učenicima!

ECO takmičenje!

U organizaciji FACE TV-a, održano je ECO KIDS takmičenje u kojem je učestvovala naša škola i zauzela 3. mjesto!

Čestitamo učenicima!

PAZI MINE!

Općinsko takmičenje – 1. mjesto

Kantonalno takmičenje – 1. mjesto

Crveni križ Kantona Sarajevo u okviru programa «Upozoravanje na opasnost od mina» 17.11.2018.g.. godine /subota/ u JU OŠ “Malta” Sarajevo, realizovao je 22. Kantonalno takmičenje ekipa osnovnih škola Kantona Sarajevo. Suorganizator ovog takmičenja je Ministarstvo za obrazovanje, nauku i mlade Kantona Sarajevo/Prosvjetno pedagoški zavod Kantona Sarajevo.

Ovom takmičenju prethodila su Općinska takmičenja, a pobjedničke ekipe sa ovih takmičenja predstavljale su Općinu/školu na Kantonalnom takmičenju. Tročlanu ekipu su činili učenici VII razreda iz sljedećih škola: JU OŠ “Saburina” (Stari Grad), JU OŠ “Silvije Strahimir Kranjčević” (Centar), JU OŠ “Čengić Vila I” (Novo Sarajevo), JU OŠ “Behaudin Selmanović” (Novi Grad), JU Druga osnovna škola (Ilidža), JU OŠ “Zaim Kolar” (Trnovo), JU OŠ “Hašim Spahić” (Ilijaš) i JU OŠ “Zajko Delić” (Vogošća).

1. mjesto – ekipa JU OŠ “Silvije Strahimir Kranjčević ”

Ekipa u sastavu: Redžić Lamija, Bašić Naida, Bošnjaković Selina i Emina Džemidžić.

Učenike priprema nastavnica historije: Amela Bajrić

Federalno takmičenje – 1. mjesto

U Sportskoj dvorani Gornji Vakuf – Uskoplje, 08. 12. 2018. godine održano je 20. Federalno takmičenje iz programa “Upozoravanje na opasnost od mina”. Ekipa JU OŠ “Silvije Strahimir Krančević” (Općina Centar), u sastavu Lamija Redžić, Naida Bašić i Selina Bošnjaković, u pratnji nastavnice Amele Bajrić, predstavljala je Kanton Sarajevo na ovom takmičenju i osvojila prvo mjesto.

Čestitke učenicama i nastavnici 🙂